Najnowsze informacje

Zapraszamy do obejrzenia spotu zapowiadającego Zlot

Zapraszamy do obejrzenia spotu zapowiadającego Zlot

Pierwszy samochód elektryczny powstał w 1839 roku w Szkocji – pierwszy silnik spalinowy powstał pół wieku później w 1885roku. Nasi przodkowie wybrali rozwijanie motoryzacji spalinowej głównie z większej praktyczności wywołanej mniejszym zasięgiem infrastruktury elektrycznej oraz łatwiejszą możliwością i dostępnością paliw płynnych i rozwoju tego sektora.

Świadomość ochrony środowiska i jego zanieczyszczania była bardzo niska. Jak by wyglądała teraz motoryzacja elektryczna gdyby rozwijała się tyle lat co spalinowa? Prawdopodobnie przeciwnicy aut elektrycznych mieli by w tym momencie mało argumentów na niekorzyść elektryków.

Motoryzacji spalinowej zawdzięczamy bardzo dużo i jej wkład jest ogromny , ale wszystkiego przychodzi kres, jest początek i koniec.

Tesla we współczesnym świecie zapoczątkowała powrót samochodów elektrycznych, nie słuchając krytyków rozwija swoją ofertę i popularyzuje ten segment do tego stopnia że praktycznie każdy producent ma już w ofercie samochód elektryczny. Ale nie tak szybko – Na początek samochody hybrydowe łączące klasyczną motoryzację z elektryczną oszczędne, bardziej ekologiczne – następnie uważane za najbardziej uniwersalne auta łączące samochód spalinowy z hybrydowym i elektrycznym auta typu PLUGIN które do 30-40km są samochodem elektrycznym . W końcu samochody elektryczne pozbawione silnika spalinowego ciche , ekologiczne oszczędne , szybkie – niezwykłe.

Wyobraźmy sobie niezależność od koncernów paliwowych i skoków cen – zobaczmy jak sami możemy być elektrownią produkującą czysty prąd do auta elektrycznego. Poznajmy samochody które są mile widziane wszędzie.

Pojedzmy drogą przyszłości na którą ciągle wjeżdżają nowe modele.
Zapraszamy do obejrzenia spotu i do zobaczenia na zlocie 28 maja!

Spodobał Ci się tekt poleć go:
Udostępnij na Udostępnij na

Najnowsze infromacje

Każdego tygodnia piszemy na naszym blogu nowe artykuły. Dbamy o to, aby dostarczać najnowsze informacje na temat najlepszych praktyk, użytecznych pomysłów.

Polska Izba Gospodarcza „Elektromobilności” ?

Polska Izba Gospodarcza "Elektromobilności" sprawozdanie z "walnego" zgromadzenia założycielskiego. Przebieg wybierania rady, prezesa, statut, głosowania wszystko pod hasłem: My- Wy-Czyli kto?

15 Sty. 2018
14.01.2018 | Łódź

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Tor Łódź – Ekozlot.pl- Rozwój Elektro-Mobilności fotorelacja.

Fotorelacja 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Tor Łódź - Krzysztof Hołowczyc - Ekozlot.pl i samochody elektryczne ramię w ramię z autami spalinowymi by wspierać słuszny cel w ratowaniu noworodków.Ponad 3000 przybyłych fanów motoryzacji i ponad 20.000zł zebranych pieniędzy gratulacje dla Organizatorów.

Chevrolet Corvette Elektryczny – profanacja czy konkurent dla Tesli Roadster

Chevrolet Corvette kontra Tesla Roadster- 350km/h 3sec do 100km/h. 800 koni mechanicznych, manualna 7-biegowa skrzynia. Czy zaczyna się wyścig na najszybszy samochód świata o napędzie elektrycznym?

10 Sty. 2018
14.01.2018 | Łódź

Tor Łódź – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i samochody elektryczne Ekozlot.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Torze w Łodzi gra wraz z samochodami elektrycznymi Ekozlot.pl. Wiele atrakcji w jedynym miejscu i jedynym słusznym celu dla ratowania życia i zdrowia najmniejszych. Gramy i Jeździmy do ostatniego KW dla Noworodków.

08 Sty. 2018
12.01.2018 | Warszawa

II kongres producentów aut elektrycznych

Samochody elektryczne coraz stają się tematem dyskusji i rozmów, choć jeszcze kilka lat temu były traktowane jak pojazdy z Marsa. Kojarzono je z fimami science fiction.

Samochód z przyszłości? EMotion EV firmy Fisker

Kilka dni temu firma Fisker zaprezentowała swój nowy model samochodu elektrycznego, który to ma stanowić konkurencje Tesli w segmencie luksusowych aut elektrycznych. Jest to model EMotion EV, który rzekomo ma gwarantować użytkownikowi znakomite osiągi: napęd na 4 koła, ponad 400 mil zasięgu

Car sharing – współdzielenie samochodu elektrycznego, a wytrzymałość baterii.

Samochód wspólny dla 10 osób - tak to ciekawa wizja posiadania samochodu i korzystania z niego tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba w połączeniu z ekologicznym aspektem korzystania z aut elektrycznych.

Targi Elektro-mobilności 7 października 2017

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tematyką elektrycznej motoryzacji i elektro-mobilności. Hala Targowo-Kongresowa MT Polska Warszawa ul. Marsa 56

Święto Róży – Ekozlot.pl – Zlot samochodów elektrycznych i hybrydowych

W dniach 9-10 września 2017r odbył się plenerowy zlot samochodów elektrycznych i hybrydowych ekozlot.pl

Zlot samochodów elektrycznych i hybrydowych Kutno 2017

Ekozlot.pl wyrusza w Polskę by propagować elektro-mobilność. Pierwszy przystanek Kutno - "Dni Róży"

Video-relacja | Tak było na pierwszym Zlocie Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z 1 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Ekologiczny który odbył się 28 maja 2017 roku w Ząbkach.

Podsumowanie Zlotu na antenie Antyradia

Podsumowanie Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach na antenie Antyradia. Włodzimierz Zientarski, Dominika Sygiet, Robert Perkowski, Marcin Piórkowski.

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 27 maja 2018 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: prezentacje samochodów elektrycznych, atrakcje dla dzieci i konkursy.

Scroll Up