23 Czerwca 2024 Ożarów Mazowiecki Piknik Rodzinny

Elektromobilny Dzień Ojca

4 OES EV

Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Elektro-mobilności

Samochody elektryczne i hybrydowe – to słowa często słyszane i ogólnie znane. Zastanówmy się jednak ilu z nas widziało samochód elektryczny? ilu nim jechało? co tak naprawdę o nich wiemy poza tym że są? Czy aby przypadkiem nie jest tak, że znowu ocknęliśmy 10-20 lat za późno i jesteśmy w tyle za resztą świata?

Samochody elektryczne to przyszłość i to bliższa niż mogłoby się wydawać. Wyobraźmy sobie samochód dla którego można wybudować stację paliwową, która może stanąć w dowolnym miejscu, praktycznie wszędzie, bez żadnych ograniczeń.

Właśnie taką możliwość dają nam samochody elektryczne ładowane prądem. Samochód, który podczas jazdy sam uzupełnia paliwo dzięki któremu jedzie – tylko auto elektryczne ma takie możliwości. Intrygujące prawda?

Jakie możliwości daje nam korzystanie z tych aut? Odzysk energii z hamowania, auta z panelami fotowoltaicznymi na dachu, a w końcu samochód, który możemy zatankować w domu z gniazdka to tylko część z nich. To samochód dla którego nie trzeba stawiać ekranów dźwiękochłonnych, bo jest po prostu cichy i co chyba najważniejsze auto elektryczne emituje 0% substancji szkodliwych, co jest bardzo istotne w dobie, gdy ulice naszych miast toną w smogu.

Coraz głośniej słyszalne są również opinie sceptyków, twierdzących, że zasilanie aut prądem wytwarzanym przez elektrownie węglowe powoduje jeszcze więcej szkód. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego zamiast czekać do momentu aż 100% produkowanego prądu będzie pochodziło z czystych źródeł odnawialnych powinniśmy równocześnie rozwijać motoryzację ekologiczną i jej infrastrukturę wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii. Zatem, nie traćmy czasu, do dzieła!

Witamy wszystkich na stronie Ogólnopolskiego Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Ekozlot-Piknik Elektro-mobilności.

Ideą naszego Stowarzyszenia jest przede wszystkim przybliżenie Państwu aut tego typu i pokazanie niezliczonej ilości ich zalet. Jesteśmy organizatorami 1 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Polsce a obecnie przygotowujemy się do drugiej edycji. Między naszymi głównymi zlotami wyruszyliśmy w Polskę by propagować ekologiczne zmian w codziennym życiu, do których przyczyniają się m.in. zmiany w motoryzacji. Nasze stoiska skupiają Firmy które pokazują samochody rożnych marek, ale nie marka ma tu znaczenie, a myśl technologiczna i idea łącząca nas we wspólnym celu: propagowaniu elektro-mobilności.

W Naszych szeregach skupiamy: firmy, pasjonatów, instytucje propagujące technologię aut elektrycznych i rozwiązań ekologicznych w biznesie, i Nas – użytkowników. Zapraszamy wszystkich, tych, którzy przyjadą do nas autami elektrycznymi lub hybrydowymi, potencjalnych kupców tych aut, z rodzinami, a przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy będą miały okazję zobaczyć tego typu samochody. To niepowtarzalna okazja, by poznać ich liczne zalety oraz opinie kierowców i ekspertów użytkujących takie auta na co dzień. Zapraszamy na wydarzenia z Naszym uczestnictwem – w naszym stoisku poznacie samochody elektryczne , dotkniecie ich i co najważniejsze przejedziecie się nimi.
Dla wszystkich przewidujemy niezapomniane atrakcje, w tym konkursy dla małych i dużych uczestników Pikniku, by przez zabawę i naukę przybliżyć ideę ekologicznego myślenia i użytkowania elektrycznej motoryzacji.

Zapraszamy na naszą stronę ekozlot.pl do zapoznania się ze wszystkimi planowanymi działaniami, atrakcjami i konkursami. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, mogące jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasze wydarzenie.- zapraszamy do kontaktu!

Aby być na bieżąco z nowościami i mieć dostęp do ciekawostek, które sukcesywnie będą pojawiać się na stronie zachęcamy do zapisywania się do newslettera.

27 maj 2018, Ząbki – 2 Ogólnopolski Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Elektro-mobilności.

Wstęp na Zlot / Piknik Elektro-Mobilności jest bezpłatny.

Zapraszamy
Organizatorzy: MCCAR.PL i MOK Ząbki,
Patroni: Burmistrz Miasta Ząbki, Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 
Zobacz jak było na 1 Zlocie Samochodów Elektrycznych – Pikniku Ekologicznym

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 17 września 2023 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: prezentacje samochodów elektrycznych, atrakcje dla dzieci i konkursy.

Scroll Up