27 maja 2018 / Ząbki

2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Ekologiczny

Samochody Elektryczne w Small Biznesie

Poznajmy Samochody Elektryczne i Hybrydowe

Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Ekologiczny

Samochody elektryczne i hybrydowe – to słowa często słyszane i ogólnie znane. Zastanówmy się jednak ilu z nas widziało samochód elektryczny? ilu nim jechało? co tak naprawdę o nich wiemy poza tym że są? Czy aby przypadkiem nie jest tak, że znowu ocknęliśmy 10-20 lat za późno i jesteśmy w tyle za resztą świata?

Samochody elektryczne to przyszłość i to bliższa niż mogłoby się wydawać. Wyobraźmy sobie samochód dla którego można wybudować stację paliwową, która może stanąć w dowolnym miejscu, praktycznie wszędzie, bez żadnych ograniczeń.

Właśnie taką możliwość dają nam samochody elektryczne ładowane prądem. Samochód, który podczas jazdy sam uzupełnia paliwo dzięki któremu jedzie – tylko auto elektryczne ma takie możliwości. Intrygujące prawda?

Jakie możliwości daje nam korzystanie z tych aut? Odzysk energii z hamowania, auta z panelami fotowoltaicznymi na dachu, a w końcu samochód, który możemy zatankować w domu z gniazdka to tylko część z nich. To samochód dla którego nie trzeba stawiać ekranów dźwiękochłonnych, bo jest po prostu cichy i co chyba najważniejsze auto elektryczne emituje 0% substancji szkodliwych, co jest bardzo istotne w dobie, gdy ulice naszych miast toną w smogu.

Coraz głośniej słyszalne są również opinie sceptyków, twierdzących, że zasilanie aut prądem wytwarzanym przez elektrownie węglowe powoduje jeszcze więcej szkód. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego zamiast czekać do momentu aż 100% produkowanego prądu będzie pochodziło z czystych źródeł odnawialnych powinniśmy równocześnie rozwijać motoryzację ekologiczną i jej infrastrukturę wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii. Zatem, nie traćmy czasu, do dzieła!

           

Witamy wszystkich na stronie 1 Ogólnopolskiego Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Ekologiczny Ząbki 2017.

Ideą naszego wydarzenia jest przede wszystkim przybliżenie Państwu aut tego typu i pokazanie niezliczonej ilości ich zalet. Podczas Zlotu zostaną pokazane samochody rożnych marek, ale nie marka będzie miała tu znaczenie, a myśl technologiczna i idea łącząca nas we wspólnym celu: propagowaniu ekologicznych zmian w codziennym życiu, do których przyczyniają się m.in. zmiany w motoryzacji.

W tym dniu po raz pierwszy spotkamy się wszyscy: firmy, pasjonaci, instytucje propagujące technologię aut elektrycznych i rozwiązań ekologicznych w biznesie, i My – użytkownicy. Zapraszamy wszystkich, tych, którzy przyjadą do nas autami elektrycznymi lub hybrydowymi, potencjalnych kupców tych aut, z rodzinami, a przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy będą miały okazję zobaczyć tego typu samochody. To niepowtarzalna okazja, by poznać ich liczne zalety oraz opinie kierowców i ekspertów użytkujących takie auta na co dzień.

Dla wszystkich przewidujemy lawinę atrakcji, w tym konkursy dla małych i dużych uczestników Pikniku, by przez zabawę i naukę przybliżyć ideę ekologicznego myślenia i użytkowania elektrycznej motoryzacji.

Zapraszamy na naszą stronę ekozlot.pl do zapoznania się ze wszystkimi planowanymi działaniami, atrakcjami i konkursami. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, mogące jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasze wydarzenie.- zapraszamy do kontaktu!

Aby być na bieżąco z nowościami i mieć dostęp do ciekawostek, które sukcesywnie będą pojawiać się na stronie zachęcamy do zapisywania się do newslettera.. Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, do których zapisy trwają już na stronie.

28 maj 2017, Ząbki – 1 Ogólnopolski Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Ekologiczny.

Wstęp na Zlot / Piknik Ekologiczny jest bezpłatny.

Zapraszamy

Organizatorzy: MCCAR.PL i MOK Ząbki, Pracownia Finansowa
Patroni: Burmistrz Miasta Ząbki, Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej

 

Zarejestruj się teraz


Zapraszamy do obejrzenia spotu i do zobaczenia na zlocie 28 maja!

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 28 maja 2017 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: Finał konkursu na budowę pasażerkich pojazdów mobilnych, wyścig samochodów, konkursy i atrakcje dla dzieci.

Scroll Up