Najnowsze informacje

Na Targach Poznań Motor Show 2019 wiele nowinek ze świata samochodów elektrycznych.

Na Targach Poznań Motor Show 2019 wiele nowinek ze świata samochodów elektrycznych.

Poznań Motor Show 2019 już za nami. To jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. W tym roku odbyły się w dniach od 28 do 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. . To jedne z najbardziej prestiżowych i największych w Europie targów motoryzacyjnych. Przez wielu miłośników motoryzacji targi Poznań Motor Show są nazywane „Małą Genewą”. Określenie od największych targów motoryzacyjnych – Salon Genewa.

Po stu latach koncern BMW zaprezentowało koncepcyjny model auta „pojazd przyszłości”- BMW Vision Next 100 – auto autonomiczne. To połączenie eleganckiego sedana ze sportowym coupe. Prototyp ten na zdjęciu i filmikach, jak i na żywo wygląda zacnie. Należy zwrócić uwagę na jego aerodynamiczne kształty (niski współczynnik oporu powietrza) czy brak tradycyjnych kół. To auto będzie „przyjacielem” kierowcy, będzie realizować jego potrzeby i zrozumieć  jego nawyki w prowadzeniu samochodu, pomagając wybrać optymalne rozwiązania w trakcie jazdy. Dzięki zastosowaniu „żywej geometrii” wszelkie funkcje będą uruchamiane za pomocą gestów.

       

Kolejnym ciekawym modelem samochodu elektrycznego był Volkswagen I.D Crozz. Model ten, pokazany na Poznań Motor Show 2019 to koncept zapowiadający nadejście ery elektrycznych modeli marki.  Jest to samochód elektryczny nowej generacji w wersji studyjnej. Crossover, którego produkcja ma ruszyć już w 2020 roku. Model ten łączy cechy SUV-a i czterodrzwiowego coupé. Zbudowany jest na nowej platformie MEB, zaprojektowanej z myślą o samochodach elektrycznych. Napęd to dwa silniki elektryczne, po jednym dla każdej osi. Moc takiego układu sięga 306 KM i przenoszona jest na cztery koła z wykorzystaniem systemu 4Motion. Rozdział momentu obrotowego następuje za pośrednictwem elektrycznego wału Kardana, czyli wirtualnego wału napędowego. Maksymalna prędkość ID. Crozz to 180 km/h, a zasięg liczony według normy NEDC to 500 kilometrów. Czas ładowania do 80 procent pojemności, przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 150 kW, to zaledwie 30 minut.

Siostra Volkswagena Skoda także zaprezentowała swój najnowszy model – Skoda Vision E . To pierwszy autonomiczny i napędzany wyłącznie energią elektryczną pojazd tej marki. Koncern zapowiada że niebawem wejdzie on do produkcji. Projekt wskazuje na przyszłość designu modeli Skody . Wyraziste linie nadwozia łączą się najnowocześniejszymi technikami oświetleniowymi.Wewnątrz, obok cyfrowego panelu deski rozdzielczej oraz centralnego ekranu dotykowego, który pozwala kierowcy i jego współpasażerowi obsługiwać funkcje i usługi Skoda Connect, w Vision E każdy z pasażerów ma także do dyspozycji swój własny wyświetlacz. Elektryczne silniki o systemowej mocy 306 KM napędzają wszystkie cztery koła. Vision E dysponuje zasięgiem aż 500 km, prędkość maksymalna to 180 km/h. Samochód oferuje przy tym autonomię prowadzenia trzeciego stopnia. Oznacza to, że na trasach szybkiego ruchu Vision E potrafi samodzielnie przyspieszyć, spowolnić, sterować kierownicą oraz omijać przeszkody.

          

Najnowszy model zaprezentowany przez koncern Mercedesa – Smart Vision EQ Fortwo to piękna wizja przyszłości motoryzacji. To auto zupełnie autonomicze, pozbawine „kierownicy”. Prędzej, czy później wszystkie te autonomiczne systemy będą tak dopracowane, że żaden człowiek nie będzie w stanie dorównać im umiejętnościami ani możliwościami.

                 

         

Zespół Ekozlot.pl

Spodobał Ci się tekt poleć go:
Udostępnij na Udostępnij na

Najnowsze infromacje

Każdego tygodnia piszemy na naszym blogu nowe artykuły. Dbamy o to, aby dostarczać najnowsze informacje na temat najlepszych praktyk, użytecznych pomysłów.

Targi Motoryzacyjne Warsaw Motor Show 25-27 października Strefa Elektromobilności HALA C Ptak Nadarzyn ZAPRASZAMY.

Warsaw Motor Show 2019r Największa strefa Aut Elektrycznych , ponad 20 modeli , Hala C , Nadarzyn Ptak Expo 25-27 października. ElectriCars i Ekozlot.pl - ZAPRASZAMY.

14 Wrz. 2019
21-22 września 2019r.

ZAKOŃCZENIE LATA czyli 3 1/2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach. ZAPRASZAMY.

3 1/2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Zlot Food Trucków w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Tygodnia Transportu w Ząbkach . ZAPRASZAMY na bezpłatne atrakcje.

FILM z 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych, 1Rajd „1OES EV” .

Relacja filmowa z 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych oraz 1 Rajdu " 1OES EV " 26 maja 2019r. Ząbki. Miłego Seansu. Zespół Ekozlot.pl

COMPENSA wspiera Elektro-mobilność. 10% zniżki przy zakupie polisy OC i AC

Compensa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ekozlot.pl, jako pierwsza firma ubezpieczeniowa w Polsce, przygotowała specjalną ofertę wspierającą rozwój sektora samochodów elektrycznych. Jest to zniżka 10% na polisy OC i AC. W swojej ofercie Compensa posiada także usługę Assistance, w ramach której w przypadku rozładowania baterii można skorzystać z opcji holowania pojazdu do najbliższej stacji ładującej.

1 Rajd Samochodów Elektrycznych „1OES EV” na 3 Zlocie – WYNIKI.

1 Rajd Samochodów Elektrycznych "1OES EV" na 3 Zlocie, wyścig na 1/4 mili - WYNIKI.

Konkurs ” Jeżdżę Ekologicznie ” – uczestnicy , wyniki , laureaci. 3 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych.

Laureaci konkursu " Jeżdżę Ekologicznie" wyniki , dystanse na 3 Zlocie Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach.

Antyradio – Włodzimierz Zientarski , Małgorzata Zyśk Burmistrz Miasta Ząbki i Stowarzyszenie Ekozlot.pl o 3 Ekozlocie, 1 Rajdzie -Podsumowanie

Antyradio -red.Zientarski, Burmistrz Małgorzata Zyśk i Marcin Piórkowski o tym jak było na 1 Rajdzie w Ząbkach podczas 3 Ekozlotu oraz zdradzają rąbek tajemnicy co będzie na 4 Ekozlocie - Czy to jest możliwe? Posłuchajcie sami.

Podziękowania Organizatorów dla uczestników 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych – z Serca Dziękujemy.

3 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych, 1 Rajd Samochodów Elektrycznych - Podziękowania dla Wszystkich.

Salon&Serwis Ługowski na 3 Zlocie Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej-Honorowy Patronat 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. 26.05.2019r. Ząbki

Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dla 2 Edycji Ekozlot.pl. Dziękujemy.

„1 OES EV ” Rajd Samochodów Elektrycznych oraz wyścig na 1/4 mili na 3 Zlocie w Ząbkach Zapraszamy do rywalizacji.

1 Rajd Samochodów Elektrycznych - czasówka. Wyścig na 1/4 mili Tesla model S model 3 kontra samochody spalinowe. Zapraszamy 3 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych.

Festiwal Smaków Food Trucków – wielka uczta smaków na 3 Zlocie Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. 25-26 maja 2019r. Ząbki

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 24 maja 2020 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: prezentacje samochodów elektrycznych, atrakcje dla dzieci i konkursy.

Scroll Up