Najnowsze informacje

Na Targach Poznań Motor Show 2019 wiele nowinek ze świata samochodów elektrycznych.

Na Targach Poznań Motor Show 2019 wiele nowinek ze świata samochodów elektrycznych.

Poznań Motor Show 2019 już za nami. To jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. W tym roku odbyły się w dniach od 28 do 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. . To jedne z najbardziej prestiżowych i największych w Europie targów motoryzacyjnych. Przez wielu miłośników motoryzacji targi Poznań Motor Show są nazywane „Małą Genewą”. Określenie od największych targów motoryzacyjnych – Salon Genewa.

Po stu latach koncern BMW zaprezentowało koncepcyjny model auta „pojazd przyszłości”- BMW Vision Next 100 – auto autonomiczne. To połączenie eleganckiego sedana ze sportowym coupe. Prototyp ten na zdjęciu i filmikach, jak i na żywo wygląda zacnie. Należy zwrócić uwagę na jego aerodynamiczne kształty (niski współczynnik oporu powietrza) czy brak tradycyjnych kół. To auto będzie „przyjacielem” kierowcy, będzie realizować jego potrzeby i zrozumieć  jego nawyki w prowadzeniu samochodu, pomagając wybrać optymalne rozwiązania w trakcie jazdy. Dzięki zastosowaniu „żywej geometrii” wszelkie funkcje będą uruchamiane za pomocą gestów.

       

Kolejnym ciekawym modelem samochodu elektrycznego był Volkswagen I.D Crozz. Model ten, pokazany na Poznań Motor Show 2019 to koncept zapowiadający nadejście ery elektrycznych modeli marki.  Jest to samochód elektryczny nowej generacji w wersji studyjnej. Crossover, którego produkcja ma ruszyć już w 2020 roku. Model ten łączy cechy SUV-a i czterodrzwiowego coupé. Zbudowany jest na nowej platformie MEB, zaprojektowanej z myślą o samochodach elektrycznych. Napęd to dwa silniki elektryczne, po jednym dla każdej osi. Moc takiego układu sięga 306 KM i przenoszona jest na cztery koła z wykorzystaniem systemu 4Motion. Rozdział momentu obrotowego następuje za pośrednictwem elektrycznego wału Kardana, czyli wirtualnego wału napędowego. Maksymalna prędkość ID. Crozz to 180 km/h, a zasięg liczony według normy NEDC to 500 kilometrów. Czas ładowania do 80 procent pojemności, przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 150 kW, to zaledwie 30 minut.

Siostra Volkswagena Skoda także zaprezentowała swój najnowszy model – Skoda Vision E . To pierwszy autonomiczny i napędzany wyłącznie energią elektryczną pojazd tej marki. Koncern zapowiada że niebawem wejdzie on do produkcji. Projekt wskazuje na przyszłość designu modeli Skody . Wyraziste linie nadwozia łączą się najnowocześniejszymi technikami oświetleniowymi.Wewnątrz, obok cyfrowego panelu deski rozdzielczej oraz centralnego ekranu dotykowego, który pozwala kierowcy i jego współpasażerowi obsługiwać funkcje i usługi Skoda Connect, w Vision E każdy z pasażerów ma także do dyspozycji swój własny wyświetlacz. Elektryczne silniki o systemowej mocy 306 KM napędzają wszystkie cztery koła. Vision E dysponuje zasięgiem aż 500 km, prędkość maksymalna to 180 km/h. Samochód oferuje przy tym autonomię prowadzenia trzeciego stopnia. Oznacza to, że na trasach szybkiego ruchu Vision E potrafi samodzielnie przyspieszyć, spowolnić, sterować kierownicą oraz omijać przeszkody.

          

Najnowszy model zaprezentowany przez koncern Mercedesa – Smart Vision EQ Fortwo to piękna wizja przyszłości motoryzacji. To auto zupełnie autonomicze, pozbawine „kierownicy”. Prędzej, czy później wszystkie te autonomiczne systemy będą tak dopracowane, że żaden człowiek nie będzie w stanie dorównać im umiejętnościami ani możliwościami.

                 

         

Zespół Ekozlot.pl

Spodobał Ci się tekt poleć go:
Udostępnij na Udostępnij na

Najnowsze infromacje

Każdego tygodnia piszemy na naszym blogu nowe artykuły. Dbamy o to, aby dostarczać najnowsze informacje na temat najlepszych praktyk, użytecznych pomysłów.

Wesołego Alleluja i mokrego Śmigusa Dyngusa życzy Ekozlot.pl

Ekozlot.pl - Zdrowia , szczęścia spełnienia marzeń z okazji Świąt Wielkanocnych.

Ministerstwo Energii – Honorowy Patronat dla 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych I Hybrydowych Ekozlot.pl

Produkcja Filmu promującego 3 Edycje Zlotu Samochodów Elektrycznych i hybrydowych 22-24/03/2019r- START.

1 Klaps Filmu Szybcy i Elektryczni" Promujący 3 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Ząbki

3 Edycja Konkursu „Zbuduj Pojazd Mobilny o napędzie elektrycznym” na 3 Zlocie Zapraszamy do udziału.

Konkurs z nagrodami " Zbuduj Pojazd Mobilny o napędzie elektrycznym" 3 edycja.

Atrakcje i zabawy dla najmłodszych uczestników 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych 26 maja 2019r.

Zapraszamy najmłodszych miłośników samochodów elektrycznych na 3 Zlot 26 maja 2019r Ząbki, atrakcje i konkursy ,świetna zabawa i edukacja. Ekozlot.pl.

08 Lut. 2019
26maja 2019r

3 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych objęty patronatem Burmistrza Miasta Ząbki

3Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki.

3 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Największe Wydarzenie w Polsce.

Rozpoczynamy przygotowania do 3 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych 26/05/2019r w Ząbkach. Spotkanie robocze w Ministerstwie Energii w sprawie wsparcia i promocji wydarzenia.

Świąteczny Konkurs z Nagrodą – Sprawdź się i wygraj Voucher.

Świąteczny Konkurs Elektromobilny. - Wymień największą ilość modeli samochodów o napędzie elektrycznym i wygraj główną nagrodę. Ekozlot.pl - Zapraszamy.

Ekozlot.pl – Zdrowych….. „EE” tam – Elektrycznych Świąt Bożego Narodzenia i Ładowarkowego Nowego 2019r.

Ekozlot.pl - Zdrowych..... "EE" tam - Elektrycznych Świąt Bożego Narodzenia i Ładowarkowego Nowego 2019r.

W Końcu . . . . . Samochody Elektryczne – bez akcyzy – KE dała zielone światło. 3,1% – 3,1% =0

Akcyza 3,1% - 3,1% = 0 znika dla elektryka , 225tys. zł kwota amortyzacji dla aut na prąd. Mikołaj w końcu przyszedł 20 grudnia 2018r..

Samochód zostawia dwa ślady Porozmawiajmy o „Jednym Śladzie”

Ekozlot.pl - Wspieramy sieć skuterów elektrycznych " Jeden Ślad". 6 miast, wygoda , szybkość , oszczędność i ekologia.

Kampania – ” Na Ubezpieczenie OC Zniżka dla Elektryka” – Ankieta.

Pierwsza w Polsce Kampania - " Zniżka na ubezpieczenia dla aut elektrycznych", aktualizacja bazy danych pojazdów elektrycznych.

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 26 maja 2019 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: prezentacje samochodów elektrycznych, atrakcje dla dzieci i konkursy.

Scroll Up