Najnowsze informacje

Na Targach Poznań Motor Show 2019 wiele nowinek ze świata samochodów elektrycznych.

Na Targach Poznań Motor Show 2019 wiele nowinek ze świata samochodów elektrycznych.

Poznań Motor Show 2019 już za nami. To jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. W tym roku odbyły się w dniach od 28 do 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. . To jedne z najbardziej prestiżowych i największych w Europie targów motoryzacyjnych. Przez wielu miłośników motoryzacji targi Poznań Motor Show są nazywane „Małą Genewą”. Określenie od największych targów motoryzacyjnych – Salon Genewa.

Po stu latach koncern BMW zaprezentowało koncepcyjny model auta „pojazd przyszłości”- BMW Vision Next 100 – auto autonomiczne. To połączenie eleganckiego sedana ze sportowym coupe. Prototyp ten na zdjęciu i filmikach, jak i na żywo wygląda zacnie. Należy zwrócić uwagę na jego aerodynamiczne kształty (niski współczynnik oporu powietrza) czy brak tradycyjnych kół. To auto będzie „przyjacielem” kierowcy, będzie realizować jego potrzeby i zrozumieć  jego nawyki w prowadzeniu samochodu, pomagając wybrać optymalne rozwiązania w trakcie jazdy. Dzięki zastosowaniu „żywej geometrii” wszelkie funkcje będą uruchamiane za pomocą gestów.

       

Kolejnym ciekawym modelem samochodu elektrycznego był Volkswagen I.D Crozz. Model ten, pokazany na Poznań Motor Show 2019 to koncept zapowiadający nadejście ery elektrycznych modeli marki.  Jest to samochód elektryczny nowej generacji w wersji studyjnej. Crossover, którego produkcja ma ruszyć już w 2020 roku. Model ten łączy cechy SUV-a i czterodrzwiowego coupé. Zbudowany jest na nowej platformie MEB, zaprojektowanej z myślą o samochodach elektrycznych. Napęd to dwa silniki elektryczne, po jednym dla każdej osi. Moc takiego układu sięga 306 KM i przenoszona jest na cztery koła z wykorzystaniem systemu 4Motion. Rozdział momentu obrotowego następuje za pośrednictwem elektrycznego wału Kardana, czyli wirtualnego wału napędowego. Maksymalna prędkość ID. Crozz to 180 km/h, a zasięg liczony według normy NEDC to 500 kilometrów. Czas ładowania do 80 procent pojemności, przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 150 kW, to zaledwie 30 minut.

Siostra Volkswagena Skoda także zaprezentowała swój najnowszy model – Skoda Vision E . To pierwszy autonomiczny i napędzany wyłącznie energią elektryczną pojazd tej marki. Koncern zapowiada że niebawem wejdzie on do produkcji. Projekt wskazuje na przyszłość designu modeli Skody . Wyraziste linie nadwozia łączą się najnowocześniejszymi technikami oświetleniowymi.Wewnątrz, obok cyfrowego panelu deski rozdzielczej oraz centralnego ekranu dotykowego, który pozwala kierowcy i jego współpasażerowi obsługiwać funkcje i usługi Skoda Connect, w Vision E każdy z pasażerów ma także do dyspozycji swój własny wyświetlacz. Elektryczne silniki o systemowej mocy 306 KM napędzają wszystkie cztery koła. Vision E dysponuje zasięgiem aż 500 km, prędkość maksymalna to 180 km/h. Samochód oferuje przy tym autonomię prowadzenia trzeciego stopnia. Oznacza to, że na trasach szybkiego ruchu Vision E potrafi samodzielnie przyspieszyć, spowolnić, sterować kierownicą oraz omijać przeszkody.

          

Najnowszy model zaprezentowany przez koncern Mercedesa – Smart Vision EQ Fortwo to piękna wizja przyszłości motoryzacji. To auto zupełnie autonomicze, pozbawine „kierownicy”. Prędzej, czy później wszystkie te autonomiczne systemy będą tak dopracowane, że żaden człowiek nie będzie w stanie dorównać im umiejętnościami ani możliwościami.

                 

         

Zespół Ekozlot.pl

Spodobał Ci się tekt poleć go:
Udostępnij na Udostępnij na

Najnowsze infromacje

Każdego tygodnia piszemy na naszym blogu nowe artykuły. Dbamy o to, aby dostarczać najnowsze informacje na temat najlepszych praktyk, użytecznych pomysłów.

24 maj. 2021
12 września 2021r

5 Ekozlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Piknik Elektromobilności 12 września 2021

O Naszych Wystawcach: HOPP-hulajnogi elektryczne

Minął miesiąc!!! Podsumowanie i podziękowania

Film z 6-ego Zlotu Samochodów Elektrycznych i Wodorowych w Ząbkach

Film przedstawia relację z naszego wydarzenia z 18 września 2022, ukazując główne atrakcje jakimi są m.in. wyścig na 1/4 mili.

Fotorelacja z 6 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Wodorowych.

Obszerna fotorelacja z 6 Zlotu Samochodów Elektrycznych który odbył się 18 września 2022 w Ząbkach.

Adam Kornacki zaprasza na 6 Zlot Samochodów Elektrycznych w Ząbkach.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Ząbek na EKOZLOT start godzina 11:00. Wydarzenie poprowadzą: Włodzimierz Zientarski & Adam Kornacki.

PGNiG S.A. Sponsorem 6 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Wodorowych w Ząbkach.

Z radością informujemy iż Głównym Sponsorem wydarzenia 6 Zlot Samochodów Elektrycznych oraz 4 Rajd EV zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

6 Zlot Samochodów Elektrycznych już 18 września | Oficjalny Spot

18 Września 2022, jak co roku podwarszawskie Ząbki, po raz 6 staną się stolicą elektro mobilności. Zapraszamy

Film z 5-ego Zlotu Samochodów Elektrycznych w Ząbkach

Film przedstawia relację z naszego wydarzenia z 12 września 2021, ukazując główne atrakcje jakimi są Rajd EV i Próby czasowe aut elektrycznych.

FORD STORE AUTO NOBILE – Sponsorem 5 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

Ford Store Auto Nobile - Sponsor 5 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

Hybrid Serwis Ługowski – Sponsorem i wystawcą na 5 Zlocie Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych.

Hybrid Serwis Ługowski - Sponsor 5 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

09 wrz. 2021
12 września 2021

PGNiG S.A. Sponsorem 5 Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach.

Usłyszycie o Nas w Radiu Eska!!!

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 18 września 2022 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: prezentacje samochodów elektrycznych, atrakcje dla dzieci i konkursy.

Scroll Up