Najnowsze informacje

Jak promować Elektromobilność? – Podsumowanie Targi Elektronicshow Ptak Expo

Jak promować Elektromobilność? – Podsumowanie Targi Elektronicshow Ptak Expo

W dniach 13-15 kwietnia odbyły się w halach Ptak Expo Nadarzyn targi Elektronicshow. Była to okazja stworzenia sektora elektromobilności i zaprezentowania samochodów elektrycznych.

Stowarzyszenie Ekozlot.pl Rozwój Elektro-Mobilności przygotowało dla odwiedzających w hali E prezentacje Fiata 500E electric w przekroju , by można było przyjrzeć się bliżej jego podzespołom.

Największa atrakcja oczekiwała na gości przed wejściem do hali E był to tor do jazd testowych o powierzchni 11tys metrów kwadratowych . Przygotowanych było 12 samochodów elektrycznych i typu Plug-in różnych marek. Każdy z odwiedzających całkowicie za darmo mógł niejednokrotnie pierwszy raz w życiu w jednym miejscu odbyć jazdę każdym z przygotowanych samochodów elektrycznych. Odwiedzający nie kryli zachwytu , byli pod wrażeniem osiągów jakie posiadają auta na prąd.

Politechnika Wrocławska zaprezentowała zbudowany przez siebie motocykl elektryczny LEM FALCON – REWELACYJNA POLSKA KONSTRUKCJA

Dodatkową atrakcją był rajd i pokazanie prawdziwej mocy w wykonaniu:

Tesla model X – prowadzony przez Krzysztof Gawałek z GawTech

Fiat 500E electric – prowadzony przez Jakuba Spirydoniuka z GO+AUTO

Ford Focus electric- prowadzony przez Marcin Piórkowski z Ekozlot.pl

Cała relacja z tego niezwykłego rajdu prawdopodobnie pierwszego na świecie już wkrótce na stronie Ekozlot.pl wraz z materiałem filmowym kręconym z dronów. ZAPRASZAMY.

Jak powinna wyglądać promocja samochodów elektrycznych?

Statystyki:

3 dni jazd

Długość okrążenia na torze wynosiła 300metrów.

Ford Focus Electric – dystans pokonany 128kilometrów co daje 427 okrążeń

Podpisanych 469 oświadczeń do jazd testowych – zabrakło papieru w drukarce.

Jeżdżących łącznie 12 samochodów. ( Tesla model X, Fiat 500E, Ford Focus Electric, Nissan Leaf, BMW i3, Ford Connect Electric, Ford Mondeo MK5 energi x 2, C-MAX energi x 3, Kia Soul electric)

Dystans łączny ponad 1000km

Ponad 1000 osób odbyło jazdy samochodami elektrycznymi – nie odpłatnie.

Szczególne podziękowania dla Pana Krzysztofa Gawałek niecodziennego właściciela Tesli modelu X , który nie stawia tego samochodu i można go tylko obejrzeć – lecz jego Tesla nie zjeżdżała z toru ku uciesze odwiedzających – to jest właśnie propagowanie aut elektrycznych.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych kierowcach rajdowych Panom:

Jakub Spirydoniuk i Sebastian Władysiak z GO+AUTO i Elektromobilność24.pl , ich popisy rajdowe Fiatem 500E każdemu zostaną długo w pamięci.

Nie zapominamy o naszych ekspertach:

Karol Żebrowski, Rafał Kałucki, Kajetan Chmielewski – Absolwenci politechniki wydział elektryczny – be zwątpienia najlepszy dział techniczny pod względem budowy aut elektrycznych.

Michał Czajkowski z Best Way – pasjonat i miłośnik aut na prąd , ekspert z ecodrivingu , laureat pierwszej nagrody w konkursie ” Jeżdżę Ekologicznie” na 11kw przejechał dystans 140km.

Jakub Gocejna Gocrecords- ekspert w kręceniu rajdów samochodowych już  wkrótce pełny reportaż filmowy.

Wszyscy wymienieni poświecili swój czas, pieniądze oraz opony w swoich samochodach elektrycznych by przybliżyć polakom nową dziedzinę w motoryzacji jaką są auta elektryczne – I Tak powinno wyglądać promowanie elektromobilności.

WIELKIE DZIĘKUJE DLA WSZYSTKICH.

Spodobał Ci się tekt poleć go:
Udostępnij na Udostępnij na

Najnowsze infromacje

Każdego tygodnia piszemy na naszym blogu nowe artykuły. Dbamy o to, aby dostarczać najnowsze informacje na temat najlepszych praktyk, użytecznych pomysłów.

Ekozlot – jeździ po Polsce i testuje darmowe stacje ładowania.

1 lipca 2019r – Samochody Elektryczne muszą emitować dźwięk – decyzja UE zapadła.

Od 1 lipca 2019r Samochody Elektryczne będą hałasować- decyzja UE. Dźwięk będzie emitowany w prędkościach od 1km/h do ...... Ustalono rodzaj emitowanego dźwięku....

14 Paź. 2018
23-25 października 2018r.

Pol-Eco ,Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Elektro-mobilność 23-25 października 2018r Poznań.

Pol-Eco Targi Ochrony Środowiska i Stoiska Elektro-mobilności - tor do jazd testowych , auta elektryczne wiele modeli, hulajnogi , skutery elektryczne i rowery. Ekozlot.pl i Forum Elektromobilności Zapraszają - Poznań 23-25 października 2018r.

BMW i3 e-drive zasiliło szeregi EKOZLOTU..

Naklejka EE-Samochód Elektryczny. Akcja oznacz swoje auto na prąd.

Ekozlot.pl - Naklejka z oznaczeniem Samochód Elektryczny. Akcja oznacz swój samochód . Zapraszamy Ekozlot.pl

SEROCK – Miasto przyjazne Elektro-mobilności. Pierwszy słupek ładowania.

Serock - przyjazny elktromobilności. Pierwszy punkt ładowania, 2 stanowiska. Wypocznij nad wodą , zjedz dobrą rybkę i naładuj za darmo samochód elektryczny tylko w Serocku. Zapraszamy Ekozlot.pl

Ekozlot.pl – Zapraszamy 8-9 Września Kutno Święto Róży i Aut Elektrycznych.

Święto Róży - Święto Samochodów Elektrycznych, 8-9 wrzesień 2018r Kutno, Ekozlot.pl Zapraszamy - Poznaj auta na prąd , wiele modeli, jazdy testowe, wspaniała atmosfera.

Ekozlot.pl – w rękach Kobiet – samochody elektryczne, jazdy testowe , pachnąco i pięknie.

Stowarzyszenie Ekozlot.pl rekrutuje!

Rekrutacja do stowarzyszenia Ekozlot.pl

2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych – Video-relacja. Zapraszamy do Obejrzenia.

Video-Relacja 2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Ząbki. Zobaczmy co działo się na największej imprezie w Europie Elektro-Mobilności. Zapraszamy do obejrzenia Filmu. Zespół Ekozlot.pl

Ekozlot – Piknik w Warszawa Wesoła- promujemy elektromobilność.

14 Cze. 2018
16 czerwca 2018r

Ekozlot.pl – Propagujemy Samochody Elektryczne Warszawa-Wesoła 16 czerwca – Hipodrom Wesoła.

Piknik Wesoła - Miasteczko aut elektrycznych Ekozlot.pl - zadaj pytanie w czasie naszego wystąpienia wygraj samochód elektryczny na 24h. Hipodrom - Cleo , Nick Sinckler prowadzi Kasia Cichopek-Hakiel Zapraszamy Start 13:00

Zapisz się do Newslettera

Zlot odbędzie się 26 maja 2019 roku. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zlotu. M. in.: prezentacje samochodów elektrycznych, atrakcje dla dzieci i konkursy.

Scroll Up